Czy zastanawiałeś się, dlaczego oliwa z oliwek jest tak ceniona w kuchniach na całym świecie? Dziesięć złotych płynnych do prawdziwego skarbu zdrowia, który nie jest tylko dodatkiem do żywności, ale także dostarcza organizmowi ilości cennych składników. W tym artykule znajdują się bliżej właściwości, które można wykorzystać, aby uzyskać wiele korzyści, które mogą dotyczyć jej wyposażenia.

Właściwości prozdrowotne oliwy z oliwek

Oliwa z oliwek, szczególnie ta extra virgin, znana jest ze swoich właściwości prozdrowotnych. Bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe, zabezpieczające oraz przeciwutleniacze, stanowi doskonałe źródło energii i wspomaga wiele funkcji . Wiele korzyści płynących z jej stosowania warto wyeliminować przede wszystkim działanie przeciwzapalne, antyoksydacyjne oraz rozszerzenie układu krążenia. Regularne dostarczanie oliwy z systemem może nastąpić do poziomu obniżenia poziomu (LDL) oraz podniesienia poziomu podstawowego (HDL), co z kolei powoduje ryzyko wystąpienia chorób serca i układu krążenia.

Efekty w oliwie z oliwek

Smaczna oliwa z pierwszego tłoczenia to prawdziwa bomba witaminowa. Zawierają A, D, E oraz K , które są niezbędne do funkcjonowania organizmu. Witamina A wpływa na zdrowie skóry, włosy i oczy, witamina D wspomaga wchłanianie wapnia i fosforu, witamina E działa jako silny przeciwutleniacz, natomiast witamina K jest odpowiedzialna za prawidłowe krzepnięcie krwi. Dodatkowe oliwy z dostarczania organizmowi dostarczają nienasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak kwasy oleinowe lub linolowy , które mają wpływ na układ krążenia oraz poziom dostarczający.